دستگاه قالیشوییقالیشویی

دستگاه شستشو فرش ریلی بخریم یا میزی؟

 • دستگاه شستشو فرش ریلی بخریم یا میزی؟ آیا دنبال دستگاه قالیشویی خوب با ضمانت یکساله هستید؟ برای شستشو تمیز فرش باید چه کاری انجام بدهیم؟

  در گذشته کلیه فرش و قالی ها به شیوه دستی، توسط ابزارهایی مانند پارو شسته می شدند. با گذشت زمان قالیشویی ها مجهز به تجهیزات مختلفی شدند تا کیفیت شستشو را بالا برده و در عین حال زمان شستشوی یک فرش را پایین بیاورند.

  با توجه به فرهنگ موجود در کشور عزیزمان ایران و علاقه ی مردم به شستن فرش های آن ها در ایام آخر سال، حجم فرش موجود در قالیشویی ها روز به روز در حال افزایش است.

  دستگاه شستشو فرش ریلی بخریم یا میزی؟

  به همین علت، نیاز است که مراکز قالیشویی همراه با این حجم بالای درخواست از طرف مردم، تجهیزات خود را ارتقاء دهند تا ضمن افزایش کیفیت شستشو، زمان شستشوی یک فرش را کاهش دهند تا بتوانند تعداد زیادی فرش را در زمانی کوتاه و با کیفیت مناسب بشویند.

  یکی از تجهیزات مهم مورد نیاز براي مراکز قالیشویی، دستگاههاي اتوماتیک شستشوی فرش می باشد. می توان این دستگاه ها را به دو نوع کلی دستگاه اتوماتیک شستشوی میزی و دستگاه اتوماتیک شستشوی ریلی تقسیم بندی کرد.

  در این مقاله سعی داریم تا این دو دستگاه را با یک دیگر مقایسه کنیم.

  دستگاه شستشو فرش ریلی بخریم یا میزی؟

  نحوه ی کارکرد دستگاه شستشوی ریلی، به این صورت است که بایستی سکویی با سطح کاملاً هموار و دارای شیب مناسب، با عرض یک فرش و طول چندین فرش، از پیش ساخته شود. به طور مثال برای شستشوی سه عدد فرش ۳ در ۴ متر، سکویی با ابعاد حدودی ۴ در ۱۲ متر نیاز است.

  فرش ها باید توسط کارگر، در کنار یک دیگر، بر روی این سکو پهن شوند و سپس دستگاه شستشوی ریلی بر روی فرش های پهن شده حرکت کرده و توسط برس های دیسکی یا غلطکی و یا ترکیب این دو، فرش ها شسته شود.

  شستشو-فرش-دیسکی.پازیریکی

  بعد از اتمام فرایند شستشو، کارگر بایستی به صورت دستی فرش را آب کشی و کف را از فرش بیرون کند. سپس فرش را به صورت دستی لوله کرده و به داخل آبگیر هدایت کند.

  در مقابل، دستگاه شستشوی میزی، نیازی به ساخت سکو و فضای زیادی ندارد. یک فضای حدودی ۳.۵ در ۴.۵ متر نیاز است تا دستگاه به صورت ثابت در آن قرار بگیرد. ابتدای فرش توسط کارگر به قسمت ورودی دستگاه شستشوی میزی هدایت می شود و دستگاه به صورت اتوماتیک، فرش را به داخل هدایت می کند.

  فرش از زیر برس های دیسکی و غلطکی رد شده و شسته می شود. سپس بعد از فرایند شستشو، فرش به صورت اتوماتیک وارد قسمت آب کشی شده و کف از فرش خارج می شود.

  در انتها، فرش به صورت اتوماتیک لوله می شود و به داخل آبگیر هدایت می شود. بر خلاف دستگاه ریلی، در دستگاه میزی تمامی فرایند ها به صورت اتوماتیک انجام می شود که این امر باعث می شود زمان شستشوی یک فرش به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

  همچنین به دلیل اتوماتیک بودن تمامی فرایند شستشو، نیروی انسانی کمتری هم نیاز است و ضمن حفظ کیفیت شستشو زمان بسیار کمتری برای این عمل مورد نیاز است.

  در مقابل تنها مزیت دستگاه سشتشوی ریلی، قیمت کمتر آن است که در مدت طولانی از توجیه پذیری آن می کاهد.

  فروش دستگاه شستشو اتوماتیک

  برای اطلاع از قیمت و شرایط فروش از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید. همچنین ما ار در شبکه اجتمایی اینستاگرام دنبال کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  م. مولوی

  بیش از ۹ سال است که با وردپرس کار می کند و پس از آن به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخت و توانست در حوزه هایی چون هاستینگ، سئو و محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام بردارد. اکنون به عنوان علاقمند به مباحث تحت وب و سئو به تیم تحریریه پازیریک کمک رسانی می کند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا