شستشوی فرشقالیشویی

چرا ریشه فرش بعد از شستن زرد می شود؟

 • چرا ریشه فرش بعد از شستن زرد می شود؟ در صورت زردشدن فرش چه کار باید انجام بدیم؟ راه کار قالیشویی پازیریکی برای از بین بردن زردی فرش چیست؟

  حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از شستن فرش، رنگ آن زرد شده است، به طوری که انگار آن را نشسته اید. علت این امر عدم رعایت نکاتی است که در شست و شوی فرش باید آن ها را به کار می بردید.

  بنابراین قبل از پرداختن به این سوال که «چرا فرش بعد از شستن زرد میشود؟!» بهتر است در ابتدا نکاتی را در مورد شستشوی فرش بیان کنیم، که در این جا به این مبحث می پردازیم.

  با رعایت نکات زیر فرش خود را به صورت اصولی بشویید و از زرد شدن آن تا حد زیادی جلوگیری کنید.

  ۱_ غبارگیری معمولی فرش: در این روش باید فرش را بتکانید و با استفاده از چوب به صورت آویزان به پشت فرش بکوبید؛ توجه داشته باشید که به تار و پود فرش آسیبی وارد نشود.

  ۲_ غبارگیری مکانیکی فرش: اگر می خواهید گرد و غبار فرشتان را با این روش خارج کنید باید آن را به قالیشویی هایی که این کار را انجام می دهند پسپارید. که شرکت پازیریک این غبار گیری از فرش را به شما پیشنهاد می دهد.

  ۳_ استفاده از آب ولرم برای شستن فرش

  ۴_ آبگیری فرش قبل از لوله کردن

  نحوه شستن ریشه فرش

  چرا ریشه فرش بعد از شستن زرد می شود؟

  همان طور که قبلا اشاره کرده ایم با به کارگیری نکات فوق می توانید از زرد شدن فرش خود تا مقدار زیادی جلوگیری کنید. با این وجود عواملی وجود دارد که باعث زردی فرش بعد از شستشو می شود از جمله:

  ۱_ استفاده از شوینده های نامناسب

  ۲_ عدم غبارگیری فرش

  ۳_عدم تخلیه آب فرش بعد از شستشو

  ۴_ آبکشی دوباره فرش بعد از پهن کردن

  در صورت زرد شدن فرش چه کار باید انجام بدیم؟

  حال که پاسخ خود را در مورد این سوال که چرا فرش پس از شستن زرد می شود، یافتید در صورتی که فرش شما بعد از شستشو زرد شد، برای تمیز کردن آن طبق روش های زیر عمل کنید:

  ۱_استفاده از شامپو فرش

  ۲_استفاده از صابون رختشویی

  ۳_استفاده از خدمات کارخانه قالیشویی

  راه کار قالیشویی پازیریکی برای از بین بردن زردی فرش

  شرکت پویا پازیریک ایساتیس، با استفاده از گرمخانه تمام مکانیزه و آبگیر لوله ای خود به حل این مشکل (زردی فرش بعد از شستشو) پرداخته است.

  در آبگیر لوله ای پازیریک با دور بالا شما می توانید فرش هایتان را آبگیری نمایید و تا حدودی از زرد شدن فرش جلوگیری نمایید (در دستگاه های در دور پایین فرش باید زمان بیشتری در آبگیر لوله ای باشد).

  خشک کن لوله ای فرش پازیریک

   قالیشویی پازیریک، گرمخانه اتوماتیک خود را با رفع عیوب گرمخانه های سنتی به بازار ارائه نموده است. این گرمخانه از تونل های هوایی به صورت کاملا بسته تشکیل شده که فرش ها از یک طرف بر روی دار قرار می گیرند و به صورت اتوماتیک به داخل گرمخانه هدایت می شوند.

  پس از طی مسیر تونل با جریان هوای گرم، از طرف دیگر، فرش ۱۰۰ درصد خشک شده، به صورت اتوماتیک لوله شده و تحویل داده می شود. در مسیر تونل سنسور های دما، رطوبت و فشار هوا تعبیه شده تا با پایش وضعیت فرش با استفاده از برنامه ریزی هوشمند، تنظیمات بهینه جهت هیتر جت و فن ها اعمال گردد.

  از اینکه مطلب ما را انتخاب کردید ممنونیم. شما می توانید در اینستاگرام پازیریک از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  به ما رأی بدهید!

  امتیاز کاربر: 3.35 ( 1 نتایج)

  pazirik

  شرکت دانش بنيان پويا پازيريک، بزرگ ترین تولید کننده ماشین آلات تمام اتوماتیک قالیشویی

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا