دستباففرش

راز های باور نکردنی در مورد فرش دستباف

 • راز های باور نکردنی در مورد فرش دستباف چیست؟ چرا باید فرش دستباف بخریم؟ تفاوت فرش دستباف با فرش ماشینی و موکت چیست؟ اهمیت فرش دستباف در جهان چیست؟

  مقایسه فرش ماشینی یا موکت با فرش دستباف از جمله قیاس های باطل است، فرش دستباف در گستره زمان با هنر هنرمندان ایرانی چنان عجین بوده که عرفان و فرهنگ و ادب ایرانی را به زیباترین گونه ای به تصویر کشیده است.

  فرش ایرانی صدرنشین موزه های دنیا گردیده و نام ایران را در دور ترین نقاط دنیا بلند آوازه ساخته است.

  با این حال به بیان برتری های دین قادی برگرفته از هنر چند هزار ساله ایرانی نسبت به آن کالای صنعتی که تنها ظاهر خود شیبه به عروس زیبای شرق آراسته و با قیمت ارزان و متراژ بالا، بازار آن رونقی یافته، می پردازم.

  دورد بر آن ها که از سرپنجه هنرمندشان سالیان دراز است که خلقی با اشتغال بکار آن روزی می خورند.

  راز-های-باور-نکردنی-در-مورد-فرش-دستباف1

  راز های باور نکردنی در مورد فرش دستباف

  دیدار فرش های دستباف که از موارد اولیه مرغوب و بی عیب تولید شده باشند، در انسان ایجاد سرور و نشاط می نماید. این نکته ای بسیار جالب و سحرانگیز است که تجربه آن را به همه توصیه می کنیم.

  ولی فرش های ماشینی و موکت از دور زیبا هستند و از نزدیک جلوه ای ندارند.

  گذشت زمان رنگ های فرش دستباف را جلا می دهد و بر لطافت آن می افزاید در حالی که از جلوه فرش ماشینی و موکت می کاهد و آن را بی روح می کند.

  فرش دستباف در هر کجا گسترده است در زمستان گرم و در تابستان خنک می باشد؛ ولی فرش ماشینی و موکت بدلیل آنکه از مواد پلاستیکی تهیه شده است این خاصیت را ندارد.

  “خاک مشرق شنیده ام که کنند به چهل سال کاسه چینی | ده به روزی کنند در بازار لاجرم قيمتش همی بینی”

  فرش دستباف در صورتی که تمیز نگهداری شود هیچ گونه حساسیت و مخاطره ای برای سلامت دارندگان آن ایجاد نمی کند، در صورتی که فرش ماشینی و موکت بدلیل استفاده از مواد پلاستیکی مخاطراتی را در بردارد.

  به طوری که با عبور و مرور بر روی فرش ماشینی و موکت مقداری از پرزها که در این عبور و مرور حالت کهربایی به خود گرفته است در هوا معلق می شود و در مواردی باعث بروز حساسیت های تنفسی می گردد.

  در صورتی که در نگهداری فرش دستباف دقت شود با گذشت زمان بر ارزش آن افزوده می شود و چون سرمایه ای باقی می ماند، در مقابل فرش ماشینی و موکت به سرعت مستهلک می شود و سرمایه ای محسوب نمی شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  منبع
  http://taavon.co/

  م. مولوی

  بیش از ۹ سال است که با وردپرس کار می کند و پس از آن به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخت و توانست در حوزه هایی چون هاستینگ، سئو و محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام بردارد. اکنون به عنوان علاقمند به مباحث تحت وب و سئو به تیم تحریریه پازیریک کمک رسانی می کند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا