شستشوی فرشقالیشویی

فرش کثیف و سلامت خانواده

سلامت خانواده

 • بسیاری از موقع ها به دلیل آلوده بودن هوای محیط خانه، توصیه می‌شود که فرش ها کثیف در یک برنامه زمانی مرتب با جاروبرقی تمیز شوند، زیرا فرش های کثیف می‌تواند به سلامت افراد و اشخاص داخل خانه و منزل شما آسیب وارد کند.

  در فرش آلوده و کثیف، کپک، قارچ، مواد سمی، باکتری و غیره آلودگی های شایعی هستند که در میان بافت های فرش پنهان شده اند و در کمین سلامتی تان هستند. اما پس از کثیف شدن فرش، تأثیر این مواد خطرناک تا حد بسیار زیادی افزایش می‌یابد و می‌توانند بر سلامت از جمله پوستی خانواده تان تأثیر بگذارند.

  اگر فرزندان، افراد خانواده یا دوستانتان روی این فرش های کثیف بازی یا استراحت کنند، احتمال آن که به این عناصر آلوده شوند، بسیار بالا می‌رود.

  بنابراین و با توجه به مطالبی که تا اینجا گفتیم، فرش را باید به‌طور مرتب بشویید و شش ماهی یکبار عمیقاً آن را تمیز کنید (بهتر است این کار را به یک شرکت قالیشویی پازیریکی بسپارید) تا محیط خانه شما بهداشتی و بدون خطر شود.

  بیشتر افراد و اشخاص در ایران و جهان ترجیح می‌دهند خودشان فرش را با جاروبرقی و یا وسایل دیگری تمیز کنند.

  امّا اگر برای تمیز کردن و شستشوی فرش کثیف خود وقت کافی ندارید و یا فرش شما آن قدر کثیف است که قابل تمیز کردن با وسایل خانه نیست، می‌توانید برای انجام آن از یک شرکت یا کارخانه قالیشویی پازیریکی (در سایت پازیریک) کمک بخواهید.

  در ادامه با خواندن این مقاله در مجله خبری دکتر پازیریک متوجه خواهید شد که یک فرش کثیف، چگونه به سلامت شما و افراد خانواده تان آسیب می‌رساند.

  ضررهای فرش کثیف و تاثیر آن بر سلامت خانواده

  فرش کثیف و بهترین قالیشویی
  فرش کثیف و بهترین قالیشویی

  همان گونه که در بالا ذکر شد فرش یکی از محیط های مستعد و آماده برای رشد و تکثیر برای انواع قارچ، کپک، بیماری های پوستی، سوسک فرش و غیره است.

  رطوبت در داخل فرش

  یکی از این عوامل رطوبت که دشمن شماره یک فرش است. ماندن رطوبت برای بیش از ۲۴ ساعت میتواند منجربه رشد و تکثیر قارچ و کپک شود. شستشوی مرتب و دوره ای فرش می تواند از گسترش و تکثیر کثیفی و قارچ در فرش آلوده جلوگیری کند.

  از بین بردن لکه بلافاصله بعد از کثیف شدن

  عواملی همچون حواس پرتی، جنب و جوش کودکان و همچنین حیوانات خانگی سبب و علت کثیف شدن یک فرش در خانه شما می شود و چنین اتفاقاتی باعث می شود که افرادی روزانه در قالیشویی و یا در خانه فرش های خود را از آلودگی تمیز کنند.

  مطلب پیشنهادی: ویژگی های یک قالیشویی خوب

  در چنین مواقعی سریعاً مواد ریخته شده روی فرش را برداشته و به تمیز کردن لکه از روی فرش بپردازید. تا از رشد و تکثیر آلودگی ها در این قسمت فرش جلوگیری نمایید.

  بو های نامطلوب

  فرش کثیف بو های نامطلوب و ناخوشایندی ایجاد می‌کند که می‌تواند در سراسر محیط خانه شما پخش شود.

  خانه نامرتب

  فرش-آلوده-و-کثیف
  فرش کثیف

  در صورتی‌که فرش را به طور منظم تمیز و نگهداری نکنید، کثیفی و گرد و غبار جمع شده در میان الیاف فرش کثیف، می‌توانند بخش های دیگری از خانه را که با فرش پوشانده شده است را کثیف و خراب کنند.

  این عمل به تنهایی موجب کثیف شدن و آلوده شدن تمام فرش و قالی های خانه شما می شود.

  کاهش عمر فرش

  تمیز کردن مرتب فرش، طبیعتاً سبب افزایش طول عمر فرش های شما می شود. این موضوع تا حد زیادی در فرش های دستباف و گران قیمت اهمیت بسزایی دارد زیرا سبب کاهش عمر فرش در خانه شما می شود.

  علاوه بر موارد گفته شده وجود پادری (گستردنی خُرد که در آستانه در گسترند) در ورودی خانه و همچنین جمع آوری موی حیوانات خانگی از روی فرش و قالی می توانند در پاکیزه نگهداشتن فرش، شما را یاری دهد.

  اما در بعضی موارد فرش به خوبی نگهداری نشده و دارای آلودگی های فراوانی می باشد که از طریق روش های گفته شده قابل تمیز شدن نمی باشد. در این شرایط شستشو فرش در قالیشویی تمام اتوماتیک بهترین گزینه شما است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  م. مولوی

  بیش از ۹ سال است که با وردپرس کار می کند و پس از آن به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخت و توانست در حوزه هایی چون هاستینگ، سئو و محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام بردارد. اکنون به عنوان علاقمند به مباحث تحت وب و سئو به تیم تحریریه پازیریک کمک رسانی می کند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا