شستشوی فرشقالیشویی

شستن فرش نجس در خانه و احکام آن

شستن فرش

 • شستن فرش نجس در خانه و احکام آن! برای بسیاری از افراد و خانواده ها نجس و پاک بودن منزل بسیار اهمیت دارد. پاک بودن قسمت های مختلف خانه ربطی به پاکیزگی و کثیفی ندارد و در واقع یک اعتقاد و باور دینی است که برخی از موارد آن حتی از لحاظ علمی نیز اثبات شده است.

  پاک کردن فرش نجس یکی از مشکلاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید. اگر کف ساختمان شما سرامیک یا پارکت باشد، پاک کردن آن از نجاست ساده تر است؛ اما فرش کار بیشتری می برد. در ادامه آموزش پاک کردن فرش نجس شده را به شما آموزش می دهیم. با پلاک همراه باشید.

  شستن فرش نجس در خانه چگونه است؟

  یکی از موارد پر تکرار و شستن فرش در حین استفاده از آن در منزل، شستن فرش نجس است. برای تمیز کردن فرش از آلودگی نجاست مراحل ذیل را در نظر بگیرید:

  برای این که فرش را تمیز کنیم اول باید از نوع جنس و تار و پود فرش با خبر شویم. برای این که اطلاع پیدا کنیم از فرش نجس کافی است اول اطلاعات پشت فرش را کامل بخوانیم. درصورتی که جنس تار و پود فرش شما حساس است مانند ابریشمی، پشمی یا رنگ ده، برای شستشوی فرش، حتما با شرکت‌های قالیشویی هماهنگ کنید.

  مطلب پیشنهادی: کیس یا چروک فرش بعد از شستن

  ابتدا ما باید ابتدا عین نجاست مانند لکه ادرار یا خون را بر روی فرش نجس برطرف کنیم. برای تمیز کردن و از بین بردن کامل نجاست، با پارچه یا حوله مرطوب سعی کنید لکه را تمیز کنید. در این مرحله پارچه را با آب سرد مرطوب کنید مراقب باشید فقط حالت رطوبت پیدا کند و آب چکه نکند و خیس نباشد.

  توجه: اگر لکه قدیمی بود می توان آن را ابتدا با آب فرش نجس را خیس کرد سپس به شستشو بپردازید. یک حوله تمیز در طول شبانه روز روی لکه بگذارید تا در این مدت ادرار و نجاست را جذب کند، می‌توان یک جسم نسبتاً وزن دار هم روی لکه گذاشته تا کاملاً آلودگی ها را جذب کند.

  پاک کردن فرش نجس با مواد آنزیم دار

  شستن فرش نجس در خانه و احکام آن
  شستن فرش نجس در خانه و احکام آن

  پارچه مرطوب را به مدت پنج دقیقه روی لکه گذاشته و یک پاک کننده آنزیم دار تهیه کرده و روی لکه بپاشید با استفاده از آنزیم های پاک کننده در مدت کم فرش نجس به عناصر اولیه اش برگشته و همین طور بوی بد ادرار به جای مانده در آن از بین میرود.

  توجه: پاک کننده فرش آنزیم دار را باید به مدت چند ساعت روی محل و لکه نجس بماند. سپس محل فرش را با آب گرم شستشو دهید تا اطمینان حاصل شود که فرش نجس و لکه پاک شده است.

  احکام شستشوی فرش نجس در خانه

  امروزه در کارحانه های تولیدی پشت فرش را موادی میزنند تا فرش محکم باشد. حال قسمتی از فرش با ادرار کودک نجس شده و نشتی زیر فرش گذاشتیم و با شلنگ متصل به آب شهری روی فرش آب ریختم به گمان این که آب از فرش عبور کرده، بعد از این که کمی با دست محل را فشار دادم، شیر آب را بستم و هنگامی که تشت را نگاه کردم دیدم اصلاً آبی از فرش عبور نکرده، حال فرش هنوز نجس است یا پاک شده؟

  جواب: اگر نجاست به داحل فرش نفوذ نکرده و ظاهر فرش نجس شده است، به صورت مذکور فرش پاک شده است و اگر به داخل فرش نفوذ کرده است، در صورتی مطمئن باشید آب به همان محل نفوذ کرده و جا به چا شده است، پاک شده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  منبع
  استفتائات

  م. مولوی

  بیش از ۹ سال است که با وردپرس کار می کند و پس از آن به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخت و توانست در حوزه هایی چون هاستینگ، سئو و محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام بردارد. اکنون به عنوان علاقمند به مباحث تحت وب و سئو به تیم تحریریه پازیریک کمک رسانی می کند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا