اخبار فرشفرش

فرش هوشمند ابتکاری هومشند از دانشمندان

فناوری

 • مهندسان شرکت MIT CSAIL فرشی از جنس هوشمند ساخته اند، که می تواند حرکات و حالت های بدن انسان را بدون نیاز به دوربین، با دقت تخمین بزند. این سیستم می تواند برای بازخورد حرکت، نظارت بر سقوط، VR و ردیابی بازی مفید باشد.

  فرش هوشمندی که شبیه یک تشک است نمونه اولیه با اندازه ۳.۳ مترمربع، که بیش از ۹۰۰۰ سنسور متشکل شده است.

  فرشی که حساس به فشار و نخ های رسانا ساخته و تولید شده ست. اساساً، هنگامی که قسمت های مختلف فرش فشار از طریق وزن یک جشم وارد می شوند، سیگنال های الکتریکی مختلفی بر اساس میزان فشار و وزن ارسال می شوند.

  این سیستم ابتدا با یک ترکیب ورودی لمسی به تشک و فشار های مربوط به افرادی که اقدامات مختلفی مانند راه رفتن، نشستن، فشار دادن، حالت های یوگا، نشستن، دراز کشیدن، غلتاندن و ایستادن روی نوک انگشتان را انجام می دهند، ارائه می شود.

  مطلب پیشنهادی: خرید بهترین خشک کن فرش

  سپس نقشه های فشار این اقدامات به یک مدل مجازی از شخصی که آنها را انجام می دهد، اختصاص داده شده و به سیستم اجازه می دهد تا وضعیت بدن فرد را (فقط با استفاده از جناس) بر اساس داده های فشار تخمین بزند.

  حتی حرکت بالاتنه را می توان نسبتاً دقیق تخمین زد. به عنوان مثال، این سیستم می تواند تعیین کند که آیا فردی بر اساس پا که در حال حرکت است، به چپ یا راست می چرخد.

  به طور خلاصه، فرش هوشمند می توانند بدون هیچ گونه ورودی از دوربین یاد بگیرند که عجله چه شکلی است. طبق گفته تیم CSAIL، این سیستم هوشمند در شناسایی اقدامات خاص ۹۷٪ دقیق بود و قادر به تعیین وضعیت شخص در عرض ۱۰ سانتی متر بود.

  یونژو لی، یکی از نویسندگان مطالعه، می گوید: “شما می توانید از فرش برای اهداف تمرین استفاده کنید. ما می توانیم فعالیت ها را شناسایی کنیم، پرسنل را بشماریم و کالری سوزانده شده را فقط براساس اطلاعات لمسی محاسبه کنیم.”

  از دیگر برنامه های احتمالی می توان به نظارت بر افراد مسن در هنگام سقوط، کمک به آسیب دیدگان در زمان توانبخشی و ردیابی حرکات بازیکنان در VR و بازی های ویدیویی و فوتبالی اشاره کرد.

  به گفته تیم شرکت CSAIL، فرش هوشمند به راحتی قابل توسعه و با هزینه نسبتاً کم در بازار است. نمونه اولیه با كمتر از ۱۰۰ دلار آمریكا تولید شده است.

  در مرحله بعدی، محققان با هدف یافتن راه هایی برای جمع آوری اطلاعات بیشتر از سیگنال هایی مانند قد و وزن کاربر و انطباق آن با چندین کاربر همزمان هستند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  pazirik

  شرکت دانش بنيان پويا پازيريک، بزرگ ترین تولید کننده ماشین آلات تمام اتوماتیک قالیشویی

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا